Header Image

Sofie Meyer ja Leanne Barbo

(Taani/Eesti)
Sofie Meyer & Leanne Barbo

Sofie Meyer on pärit Fanølt, väikeselt saarelt Taani läänerannikul, millel on ainulaadne elava muusika- ja tantsutraditsioon. Viiuliõpinguid alustas Sofie 5-aastaselt hinnatud kohaliku muusiku Peter Uhrbrandi juures, kes pühendas Sofie Fanø viisidesse ja viiulimängutaditsiooni.

17-aastaselt suundus Sofie Kopenhaagenisse, Taani Kuniglikku Muusikaakadeemiasse, kus omandas kraadi klassikalise viiulimängu alal. Sellest ajast on Sofie terves Euroopas reisides mänginud erinevais koosseisudes nii dzässi, klassikalist, vabaimprovisatsioonilist kui ka traditsioonilist muusikat.
Eestisse jõudis Sofie pea kaks aastat tagasi ja  kohtus siin Leanne Barboga, kelle varasem huvi ja armastus Fanø muusika vastu viis duo Sophie Meyer & Leanne Barbo ellu kutsumiseni.

Üksi on Sofie tantsuks mänginud juba 2019 aasta Sabatantsul. Leanne-Sofie duot on hiljuti kuulda ja näha olnud Tallinna tantsuklubis, Fanøl Norrby küla uue aasta jumalateenistusel ja veebruarikuisel Jaapani-tuuril, kus duo tutvustas Taani muusikat.

Sabatantsul mängivad Leanne ja Sofie muusikat Fanø saare lõunakülast, Sønderhost. Seti alguses tutvustavad ja õpetavad nad lühidalt sønderhoningut, sellele külale ainuomast tantsu.

Sofie Meyer – viiul
Leanne Barbo – kannel