Header Image

Juhász Zoltán, Juhász Réka, Németh Nóra, Babinecz Sándor

(Ungari)

Ungari on tantsuhuvilisele tõeline pärl, kus on täies elujõus palju erinäolisi traditsioonilise tantsu stiile. Aastasadadega täiuslikuks lihvitud loomulikud, puhtad, ökonoomsed ja sujuvad liikumised, mida täiustavad peened hüpped, rõhksammud, plaksud ja muud stiilielemendid. Koos väärika hoiakuga moodustavad need ihaldusväärse ja lausa saavutamatu terviku. Küll on ungarlased Sabatantsul varemgi tõestanud, et kogenud tantsuõpetaja juhendamisel ja piisava pühendumise korral on võimalik ungari tansude mõnu piisavalt kiiresti saavutada ja end lausa transsi tantsida. Nii on ka seekord Sabatantsul pakkuda kordumatut ungari tantsude elamust.

Lisaks saame seminaridel kuulda ja arutada, kuidas on Ungari tantsumajade (Táncház) liikumine mõjutanud Eesti tantsuklubisid-tubasid-majasid, mida on meil ühist ja mille poolest me eristume. Kuidas on sama mõju ulatunud lausa Udmurdimaale ja millised omapärad selle distantsiga kaasa saanud. Kindlasti huvitab paljusid veel seegi, et kuidas ometi on Ungaris sedasi, et traditsiooniliste tantsude oskus on täiesti tavapärane norm ja tõesti kõik oskavad tantsida.

Koostöös Ungari Instituudiga ja Ungari Pärimuskultuuri Keskusega (Hungarian Heritage House) tulevad Sabatantsule tantse õpetama Németh Nóra ja Babinecz Sándor ning tantsuks mängima Juhász Zoltán ja Juhász Réka.

Németh Nóra ja Babinecz Sándor tegutsevad Ungari Pärimuskultuuri Keskuses, Sándor tantsuõpetajana ja Nóra erinevate traditsioonilist kultuuri puudutavate lasteprogrammide ja kunstiprojektide juhina. Mõlemad on professionaalsed tantsijad ja kogenud tantsuõpetajad.

Juhász Zoltán ja Juhász Réka on isa ja tütar, mõlemad Budapesti Liszti Muusikaakadeemia õppejõud ja tunnustatud muusikud. Zoltán on torupilli- ja vilemängija ning etnomusikoloog, Réka palju auhindu võitnud laulja ning rõivadisainer.

 

 

Juhász Zoltán (torupill)

Juhász Réka (laul)
Réka Juhász

Németh Nóra (tants)
Németh Nóra

Babinecz Sándor (tants)
Babinecz Sándor