fbpx
Header Image

Ander eta Imanol – Zabaleta Anaiak

(Baski)
Zabaleta Anaiak

Ander ja Imanol Zabaleta ehk Zabaleta Anaiak – baski keeles “vennad Zabaletad” – on pärit Baskimaalt. Noorte meeste lihtne, kuid tehniline ja võimas muusika viib meid kaugete aegade taha. Anderi tikitixa (baski lõõtspill) ning Imanoli pandero (trumm) ja aboka (kotita torupill) annavad aimu baski traditsioonilise muusika kõlast. Sabatantsul pakuvad vennad kontserditäie fandango’sid, arin-arin’e ja mutxiko’id.

Vennad Zabaletad on kasvanud muusikalises keskkonnas ja hakkasid oma pille mängima üsna noores eas. Sellest ajast alates on nad oma mänguga rõõmustanud lugematul arvul pidusid, pulmi ja einelaudu. Imanolili on põhjalik baski traditsiooniliste tantsude taust, ta on tantsinud pikki aastaid erinevais tantsuansambleis ja andnud õpitube üle Euroopa. Muusika on vendi viinud  välisreisidele näiteks Hollandisse, Austriasse ja Ameerika Ühendriikidesse. Varasematel aastatel osalesid nad palju lõõtspillide võistumängimistel ning tänu sellele sai saavutatud hea tehniline tase.

Pillid käes ja naeratus näol tulevad nad Eestisse, et jagada väikest osa oma kultuurist ja kasutada võimalust õppida midagi ka meie tantsudest ja muusikast.