fbpx
Header Image

Kontratantsumuusikud

Kontratantsude poole pöördume festivalist festivali ikka ja jälle tagasi.

Need on tantsud, mis vajavad õnnestumiseks ja mõnusaks tantsimiseks kõikide tantsupaaride omavahelist koordineerimist. Tantsudel on mitu tuuri, mille tegevust tuleb ette teada, nö käigupealt on nende õppimine keeruline ja võib röövida tantsukaaslaste mõnu tantsust.

Õppigu tantsijad neid kontratantse aga palju tahavad – kui pillimehed neid ei mängi, ei jää nad ikka meie tantsuklubides ja -tubades kasutusse. Sellepärast ongi seekordsesse õpituppa oodatud ka pillimehed oma pillidega, et lugusid õppida. Eraldi pöörame tähelepanu momentidele, mida pillimees peaks teadma tantsu mängimiseks valides: näiteks mõne tantsuga ei saa tantsijad liituda poole pealt, kui pillimees hakkab lugu mängima ja ei anna tantsijatele aega gruppide moodustamiseks, võibki ta terve tantsu maha mängida tühjale põrandale.

Õpitoas osalevale seltskonnale esitame väljakutse sama õhtu tantsuklubis – pidu on üheks tunniks teie vedada! (kell 21-22)

Just sina võidki olla kontratantsumuusik – võta pill kaasa ja tule 28. aprillil kell 13 õpituppa ja kell 21 tantsuklubisse!