fbpx
Header Image

Jaan Sarv

korraldusjuht

Mis on sinu ülesanne Sabatantsu korraldamisel?

Hoolitsen selle eest, et kogu tantsuline loovus vähemalt korraks kandiliseks saaks ja mõnest tabelist läbi käiks, et siis tantsupõrandal jälle omasoodu lahti rulluks ja oma elu edasi elaks. Viin finantsid ots-otsaga kokku, ajan kogu tehnika hirmus keeruliseks ja korra aastas ronin redeliga lae alla.

Mis aastast alates osaled Sabatantsul või oled korraldusega seotud?

Algusest peale, ehk 2011 hakkasime korraldama ja 2012 kevadel saime juba koos tantsida.

Mis on sinu lemmiktants?

Kõik tantsud on head, kui neid mängitakse nii hästi, et saab kanda vastu maad lüüa. Viimasel ajal meeldib väga Orlecha Ukrainast, kuid hirmsasti tahaks, et keegi õpiks Ungari Sticat mängima!

Kelle esinemist või millist õpituba ootad festivalilt käesoleval aastal kõige rohkem?

Varjusurmast tõusnud Ruhnu tantsud on põnev maailm, mida avastada. Tean, et Steffenssoni trio on nende jaoks kõvasti ette valmistunud ja ootan põnevusega mis sealt välja tuleb. Lõpuks muidugi löövad Bretooni tantsud nii sügavuse kui laiusega!

Milline on sinu kõige eredam hetk Sabatantsult?

Olime 2021. aastaks festivali sisuliselt kolm korda edasi lükanud, kogu maailm ägas endiselt pandeemia käes ja rahvaüritused taas-avastasid enda kohta siin maailmas. Kõik kulges kuidagi väga kummaliselt. Kui siis olime lõpuks festivali teisel õhtul Pakri orkestriga laval, Sjutureni kolonni pruudimarsiga parajasti üles vedanud ning algas tantsu teine tuur ehk Vilivalla polka – sel hetkel, nähes, kuidas saalitäis rahvast rõõmsalt hüplevat polkat tantsib, jõudis kohale, et nii Sabatants kui ka Pakri tantsud on jälle elus ja kõik läheb hästi edasi! Silmi ei saanud paraku pühkida, sest mõlemad käed olid pilli ja tantsijate jalgade külge naelutatud.