Speaker Category: 2018k Õpituba

Nils Sjölund ja Gun Pella
Nils Sjölund on viimane Pakritel sündinud pakrirootslane ning aastaid olnud Pakri tantsurühma (Rågö danslag) tantsujuht. Gun Pella on pakrirootslaste järeltulija ning rühma kauaaegne liige. Pakri tantsurühm on tegutsenud Stockholmis kuni eelmise aastani, mil ametlikult…

Kontratantsumuusikud
Kontratantsude poole pöördume festivalist festivali ikka ja jälle tagasi. Need on tantsud, mis vajavad õnnestumiseks ja mõnusaks tantsimiseks kõikide tantsupaaride omavahelist koordineerimist. Tantsudel on mitu tuuri, mille tegevust tuleb ette teada, nö käigupealt on…

Daumantas Čepulis
Daumantas Čepulis on muusik ja tantsuõpetaja. Tantsimisega on ta tegelenud juba maast madalast, õppides tantsimist oma emalt ja osaledes erinevates folklooriansamblites. Oma tantsuoskusi täiendas ta ka aastase Norras viibimise jooksul. Pärast välisõpinguid pööras ta…

Pearu Pung
Pearu on poiss Leesikate pillirühmast, kes taasleidis viiuli tänu rahvamuusikale. Kuigi ta õpib hetkel TTÜ-s IT-süsteemide arendust, ei jäta ta rahvaviiside mängimist niipea. Sõltuvus, mis süttis ühest Vormsi leigist ja praegu toitub Juhan Maakri…

Endel ja Hjalmar Enggrön
MTÜ Kann lurk ne tegeleb Pakri tantsutraditsiooni uurimise ja õpetamisega. Nende abil saavad Eestisse tulla Pakri legendaarse pillimehe Robert Enggröni järeltulijad, põlised pakrilased Endel Enggrön ja Hjalmar Enggrön, ja samuti Pakrilt pärit tantsuõpetajad Nils…

Zirkelstreich
Hermann Fritz on külapillimehe mõõtu viiulimängija ja traditsioonilise austria viiulimängu uurija ja armastaja. Tema kapellis mängivad noored tantsijad ja muusikud, kellele Austria tugeva klassikalise muusika koolkonna kõrval on rahvamuusika hoidmine ja mängimine eriliselt suure…

Kristiina Siig
Kristiina Siig – Tallinnas sündinud ja kasvanud tantsuõpetaja. 2011. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikooli koreograafia erialal, väikesele pausile on pandud õpingud Tartu Ülikooli folkloristika erialal. Armastab, väärtustab ja suhtub aukartusega pärimustantsu, mida, ta usub,…

Sille Kapper-Tiisler
Sille õpetab Sabatantsu juubelifestivalil polkamasurkat. Polkamasurkat tunti Eestis 19.-20. saj vahetusel mitmesuguste variantidena. Õpitoas proovime erinevaid samme ja käte võtteid, mis tantsupõrandal kasutusele võtta siis, kui pillimees ütleb, et mängib nüüd ühe polkamasurka. Arutame…