Ungari on tantsuhuvilisele tõeline pärl, kus on täies elujõus palju erinäolisi traditsioonilise tantsu stiile. Aastasadadega täiuslikuks lihvitud loomulikud, puhtad, ökonoomsed ja sujuvad liikumised, mida täiustavad peened hüpped, rõhksammud, plaksud ja muud stiilielemendid. Koos väärika hoiakuga moodustavad need ihaldusväärse ja lausa saavutamatu terviku. Küll on ungarlased Sabatantsul varemgi tõestanud, et kogenud tantsuõpetaja juhendamisel ja piisava pühendumise korral on võimalik ungari tansude mõnu piisavalt kiiresti saavutada ja end lausa transsi tantsida. Nii on ka seekord Sabatantsul pakkuda kordumatut ungari tantsude elamust.
Seminaril saame kuulda ja arutada, kuidas on Ungari tantsumajade (Táncház) liikumine mõjutanud Eesti tantsuklubisid-tubasid-majasid, mida on meil ühist ja mille poolest me eristume. Kuidas on sama mõju ulatunud lausa Udmurdimaale ja millised omapärad selle distantsiga kaasa saanud. Kindlasti huvitab paljusid veel seegi, et kuidas ometi on Ungaris sedasi, et traditsiooniliste tantsude oskus on täiesti tavapärane norm ja tõesti kõik oskavad tantsida.
Tantse õpetavad Németh Nóra ja Babinecz Sándor, kes tegutsevad Ungari Pärimuskultuuri Keskuses. Sándor tantsuõpetajana ja Nóra erinevate traditsioonilist kultuuri puudutavate lasteprogrammide ja kunstiprojektide juhina. Mõlemad on professionaalsed tantsijad ja kogenud tantsuõpetajad.
Tantsuks mängivad isa ja tütar Juhász Zoltán ja Juhász Réka, kes on mõlemad Budapesti Liszti Muusikaakadeemia õppejõud ja tunnustatud muusikud. Zoltán on torupilli- ja vilemängija ning etnomusikoloog, Réka palju auhindu võitnud laulja ning rõivadisainer.
Ungarlased jõuavad Sabatantsule koostöös Ungari Instituudiga, Ungari Pärimuskultuuri Keskusega (Hungarian Heritage House) ja tänu Ungari Ravuskultuuri Fondi toetusele.
Juhász Zoltán (torupill)
Juhász Réka (laul)
Németh Nóra (tants)
Babinecz Sándor (tants)